Плюси і мінуси сімейного бізнесу

Цікава ідея сімейного бізнесу. Така традиція існувала і розвивалася в купецької Росії. Розвивається вона і сьогодні. Ідеї сімейного бізнесу можуть реалізовуватися в різних сферах і в роздрібній торгівлі, і в побутовому обслуговуванні, і в громадському харчуванні. Поширена і успішно працює ідея сімейного бізнесу в фермерстві — сільському господарстві. У чому ж плюси і мінуси такого ведення справ?

Основними плюсами є те, що активи і капітал знаходяться в одних руках — сім’ї. Працюючи в такому бізнесі, підприємці менше грошей витрачають на зарплату «чужим» — гроші залишаються в родині.

В такому проекті забезпечується наступність і передача традицій від покоління до покоління. Формується культура сімейного бізнесу. Так як люди працюють «на себе», то забезпечується підвищена зацікавленість в кінцевому результаті. В таких підприємствах виробництво розвивається за рахунок взаємозамінності кадрів з членів сім’ї. Молоде покоління в такій сім’ї з дитинства привчається до роботи, ведення бізнесу і це позитивно відбивається на їх майбутньому.

Мінусами сімейних бізнес-проектів є те, що в разі сімейних конфліктів — все негативні відносини відбиваються на справах, пов’язаних з бізнесом. У разі будь-яких порушень дисципліни або інших питань — з рідної людини запитати важче, ніж з чужого. При розподілі майна у разі розлучення, якщо немає шлюбного контракту, доводиться ділити і сімейна справа. У сімейному бізнесі слабкіше розвинене кадрове діловодство, наприклад, посадові інструкції працівників, т. Е. Хто за що відповідає. Це може заважати розвитку бізнесу. Рятує таку ситуацію зазвичай сильний керівник, який керує і розподіляє обов’язки серед членів сім’ї.

Позитивні приклади сімейного бізнесу ми спостерігаємо в повсякденному житті у вигляді затишних кафе, в туристичному і в готельному бізнесі, в швейних ательє і в апетитних кондитерських, і це прекрасно. Гарне сімейну справу об’єднує сім’ю, згуртовує її і дає можливість заробити на життя, отримати неоціненний життєвий досвід ведення сімейного бізнесу. Сімейний бізнес — це та цінність, яка при ефективній роботі дозволить забезпечити достаток молодому поколінню і передати у спадок налагоджений механізм, як в старі добрі часи.