Плюси і мінуси покупки квартири в іпотеку

Іпотека, як будь-які інші види кредиту, має свої переваги й недоліки. З одного боку, вона є відносно доступним способом покупки власного житла, з іншого це серйозна відповідальність і ризик.

Плюси іпотеки

Основним незаперечним плюсом придбання квартири в іпотеку є, можливість проживати в своїй квартирі після сплати всього 10% від вартості житла. Вам не треба буде більше орендувати знімні квартири або жити у родичів.

Другим важливим плюсом є вигода. Переплати за іпотеку звичайно досить значні, але для людей, у яких немає можливості зібрати велику суму за кілька років, навіть з огляду на переплату ця покупка буде вигідна. Справа полягає в нестабільності та непередбачуваності ціноутворення на ринку житла. Може бути, через 5 років вартість квартири зросте в 5 разів, відсотки ж за іпотеку складають максимум подвійну ціну. Відсотки, які нараховуються по іпотеці нижчі, порівняно з відсотками за простими споживчими кредитами. Їли ви захочете зайняти частину грошей на житло у банку, іпотека є єдино вигідним варіантом.

Якщо ви орендуєте житло, напевно, буває шкода віддавати щомісяця чималі гроші стороннім людям. При іпотеці, як і оренді, передбачаються виплати щомісяця, але в цьому випадку це буде ваша власна нерухомість. Наймана квартира не стане вашою, хоч ви проживете в ній двадцять років. А ось квартира, придбана в іпотеку, гарантовано стане вашою власністю відразу після того як ви оформите кредит.

Мінуси іпотеки

Звичайно, іпотека не позбавлена мінусів. По-перше, це кредит, хоч і видається з особливими умовами. Вам доведеться виплачувати відсотки по іпотеці багато років, і левова частка щомісячних внесків буде йти на виплату відсотків. Ви не зможете надати ніякого впливу на зниження відсотків, за винятком особливих умови, прописані банком.

Одним з основних недоліків іпотеки є необхідність сплати початкового внеску, який, може становити від 10% вартості житла. Якщо початковий внесок буде мінімальним, то щомісячні виплати будуть значними. Вони можуть набагато перевищити середню ціну оренди квартири, і тому іпотека доступна далеко не кожному.

Крім того, купуючи житло в іпотеку, воно оформляється як заставу, тому ви не зможете його продати, подарувати до повного погашення заборгованості.

Рекомендуємо для ознайомлення: