Підготовка автомобіля для фарбування

Автовласники іноді виявляються в такій ситуації, коли необхідна фарбування автомобіля. Можна домовитися з фахівцями, щоб вони зробили всі необхідні роботи, але це може виявитися дуже дорого. Деякі автолюбителі воліють підготувати свій автомобіль самостійно.

Для отримання хорошого результату необхідно дотримуватися такого порядку:

— У приміщенні, де будуть виконуватися роботи, навести порядок.

— Ретельно вимити автомобіль і оглянути його.

— Провести рихтування та зачистку ділянок кузова.

— Нанести шпаклівку на місцях пошкодження кузова або його деталей.

— Нанести грунтовку.

Мийка і огляд автомобіля

Особлива увага при митті машини необхідно приділити важкодоступних місцях, в яких за брудом можуть перебувати відколи, подряпини або інші дефекти кузова. Після цього оглянути кузов автомобіля і виявити іржі, згнилі ділянки, вм’ятини. Місця, яким необхідно приділити підвищену увагу, це пороги, передні і задні крила, днище, «склянки». У деяких випадках не обійтися без зварювання і різака, щоб відкоригувати проблемні місця.

Рихтування

Рихтування та зварювальні роботи проводяться перед зачисткою кузовних деталей від фарби. Всі деталі, які не будуть пофарбовані, заклеюються малярським скотчем або закриваються захисною плівкою. Вм’ятини, складки отріхтовиваются за допомогою ударного інструменту з гладкою робочою поверхнею і опори. Ділянки з корозією вирізаються. Після рихтування та зварювальних робіт необхідно зробити зачистку кузова автомобіля.

Зачистка кузовних деталей

Зачистка проводиться для згладжування зварювального шва, шліфування тріщин, сколів, видалення фарби. Місця з незначними подряпинами обробляються наждачним папером. Місця з корозією зачищаються до цілого металу. Фінішна обробка проводиться дрібнозернистим наждачним папером для очищення оброблених деталей. Після цього можна видаляти стару фарбу з кузова за допомогою шліфувальної машинки і знежирити всю поверхню кузова за допомогою бензину.

Шпаклювання

Шпаклівка наноситься в декілька шарів, так як при шліфуванні метал деталей кузова стоншується. Після нанесення першого шару шпаклівки та її висихання проводиться шліфування, потім все повторюється, поки не буде досягнута необхідна товщина і рівність поверхні.

Грунтовка

Грунтовка поверхні — фінальний етап робіт по підготовці автомобіля до фарбування, яка дозволить збільшити термін служби лакофарбового покриття. Грунтовка наноситься в 2 шари, далі йде шліфування шкіркою. Для визначення нерівностей і дефектів