Перфорація і холодне штампування металу

З плином часу обробка металу ставати все досконаліший і досконаліший, однак це далеко не завжди пов’язане з появою нових технологій. Деякі використовуються методи обробки існують ось уже кілька століть і за весь цей час вони лише безперервно поліпшувалися. Одним з таких методів є холодне штампування металу яка в дещо зміненому вигляді використовувалася ще російськими майстрами в IX — X столітті.

Сьогодні холодна штамповка металу являє собою процес формування і створення заготовок під тиском частин штампа виконавчого механізму. Цей спосіб відрізняється високою точністю штампування і швидкістю виробничого процесу. У вигляді машин-знарядь в даному процесі постають різноманітні преси з встановленими на них спеціальними штампами. Дані штампи, в свою чергу, є технологічним оснащенням, призначеної для виконання однієї або кількох завдань. Деталі й напівфабрикати, виготовлені із застосуванням холодної штампування, значно перевершують за своїми якостями аналогічні деталі, вироблені з допомогою гарячого штампування, а також деталі, виготовлені різанням.

Головними перевагами холодного штампування є високий рівень продуктивності, а також низька вартість вироблених виробів. Це досягається завдяки тому, що на виробництво кожної деталі витрачатися мінімум часу, який обчислюється частками хвилини. При цьому всі отримані деталі абсолютно ідентичні, а значить і взаємозамінні. Також необхідно відзначити, що даний процес може проходити в умовах часткової або повної автоматизації. При необхідності в процес холодного штампування можуть бути включені деталі, отримані зварюванням, різанням, пайком і іншими методами. Єдиним недоліком холодного штампування можна назвати тільки високу ціну виготовлення спеціальних штампів, проте при масовому і серійному виробництві вкладені кошти дуже швидко окупаються.

Традиційно операції холодного штампування поділяють на дві групи: формозміняючі і роз’єднувальні. Формозміняючі операції мають на увазі собою надання форми матеріалу за допомогою пластичної деформації, наприклад гнучкі, формування, витяжки, карбування, холодного видавлювання. Роз’єднувальні операції уявляю собою процес повного або часткового роз’єднання матеріалу.

Останнім часом великою популярністю користується перфорація металу лазером. Розкрійна лазерна система дозволяє створювати отвори самої різної форми, як в листовому металі, так і в профільних трубах. При цьому даний спосіб перфорації застосуємо в тих випадках, коли традиційна пробивання просто неможлива, тобто при великій товщині металу. Отримані перфоровані листи широко застосовуються в офісах і житлових приміщеннях в якості вентиляційних решіток, підвісних стель, декоративних решеткок для батарей опалення. Дані вироби практичні, естетичні і довговічні.

Штампування і перфорація сьогодні активно використовуються для виготовлення виробів, що служать формує каркасом жорсткості. Вони застосовуються в різноманітної побутової техніки, такої як варильні плити і пральні машини, а також в захисті двигунів автотранспортних засобів.