Освітлення в спальні. Як створити гармонію і комфорт?

Спальня — найбільш важлива кімната в усій квартирі. Тут людина повинна відпочивати і тілом, і душею. В даному випадку велику роль в створенні комфорту грає освітлення. Тобто, якщо людина захоче почитати, йому буде потрібно хороший яскраве світло, а якщо просто полежати і розслабитися — приглушений. Отримати все це досить просто, якщо правильно підійди до оформлення спальні та встановлення відповідних освітлювальних приладів в потрібних місцях.

Контролюємо денне освітлення

Навіть вдень людині іноді хочеться прилягти і відпочити, а при роботі в нічну зміну без денного сну не обійтися. У зв’язку з цим потрібно постаратися, щоб обмежити потрапляння сонячного світла в приміщення. Зробити це можна одним способом — закрити вікно, яке і є джерелом денного світла. Для цього використовують жалюзі або щільні штори.

Однак не забувайте, що запорукою повноцінного і комфортного сну є і спальне місце, тому потрібно подбати про його облаштуванні. Зокрема, варто купити ортопедичні матраци та подушку, ковдру з натурального матеріалу і т. Д. Якщо спальне місце буде зручним і комфортним, то і сон буде повноцінним в будь-який час дня і ночі

Вміле штучне освітлення

Штучне освітлення в спальні досягається установкою освітлювальних обладнань місцевого і загального значення. Для освітлення всієї кімнати використовують люстри або точкові світильники. Вибір залежить від інтер’єру кімнати і ваших особистих переваг. Але навіть при гарному загальному освітленні обійтися без місцевого складно. Наприклад, якщо ви часто встаєте вночі, то йти до вимикача через темну кімнату не дуже зручно, тому добре встановити бра безпосередньо біля узголів’я. Для цих цілей також використовують настільні світильники, які можна поставити на тумбочку біля ліжка. Вони бувають різного дизайну, тому підібрати потрібну модель під загальний інтер’єр не складе труднощів. Такі світильники не тільки гармонійно впишуться в дизайн кімнати, але і додадуть їй своєрідну оригінальність. Освітлювальні прилади подібної конструкції також можна встановити біля крісел, де також можна з комфортом розташуватися і почитати газету, або дзеркала, де ви приводите себе в порядок. Можливо, у вашій спальні є і ще місця, де буде потрібно додаткове освітлення. Ретельно продумайте всі дрібниці і зверніться до професіонала, щоб він втілив вашу задумку в реальність.