Освіта в Словенії

Переваги освіти в Словенії

Освіта в Словенії

  • Першим і головним плюсом є хороша якість освіти.
  • Крім того, вступ до коледжу в Словенії здійснюється практично без іспитів.
  • Великою перевагою буде отримання диплому європейського зразка, який дійсний на всій території Європи і допоможе знайти роботу в будь-якій країні Євросоюзу.
  • У Словенії у студентів багато бонусів. Наприклад, знижки на проїзд у транспорті, різні гуртки або культурні заходи.
  • Майже у кожного коледжу або вузу є центри з працевлаштування. Якщо студент хоче підробити у вільний час, йому допоможуть знайти офіційну роботу. Вона поповнить запас кишенькових грошей і допоможе у вивченні мови, традицій країни.

Як вступити до вузу іноземцю

Щоб іноземцю вступити в словенська внз, потрібен певний набір документів — це копія закордонного паспорта, свідоцтво про освіту (атестат, диплом), дві фотокартки. Для вступу в магістратуру знадобиться докласти тест на знання англійської мови. Іноді вузи просять надіслати листа, де будуть перераховані успіхи абітурієнта, а також обґрунтовання, що до вибору саме цього навчального закладу.

Порядок вступу

В більшості ВНЗ Словенії немає вступних іспитів (крім творчих університетів), немає і мовних тестів (винятки— програми для магістрів). Головне – не пропустити терміни подачі документів. Дізнатися про дедлайни в подачі документів ви зможете відвідавши сайт 2tm.si. Подача документів здійснюється в три потоки. Для 2017/2018 року терміни подачі наступні: 1 потік: 5 лютого – 5 травня; 2 потік: 21 – 28 серпня; 3 потік: 1– 5 жовтня. Для іноземних громадян відведені 1 і 3 потоки. Рекомендується подавати документи саме в перший, так як в третьому потоці вузи приймають студентів лише на місця, що залишилися.

Навчання в університеті

Важливо знати, що для вступу необхідна нострифікація (визнання) атестата в Словенії. Документи про освіту повинні бути переведені на словенську мову, нотаріально завірені і апостильовані, тобто потрібно засвідчити справжність підпису на документі і повноваження людини, яка його підписала. Нострифікація документів — обов’язкова процедура. Її можна почати і з неповним пакетом документів (атестат або диплом буде отриманий тільки влітку). Процес визнання документів займає найбільше два місяці.