Особливості оформлення інтер’єрів в сучасних ресторанах

Ресторан це місце, куди приходять не тільки поїсти, а й насолодитися чудовою атмосферою, добре підібраною музикою або просто посидіти при свічках, слухаючи перестук клавіш. Проте створити таку обстановку непросто. Це вимагає зусиль, фантазії, терпіння. Кожен елемент, починаючи від форми офіціантів та офіціанток, і, закінчуючи столовими приборами, вимагає до себе уваги. Багато сучасні дизайнери використовують в своїх концепціях основи психології. Вплив форм і образів на певні бажання людини. Взяти ті ж кольору. Вони здатні викликати почуття голоду, тривоги, бажання… знаючи основи психології можна підібрати саме ту гаму, яка буде служити оптимальним поєднанням кольорів для даного місця.

Стилі

Є й інший підхід. Ресторанне мистецтво має свої шаблони. Наприклад, той же стиль — ампір. Він має чітко виражені канони, певні правила оформлення. В основі концепції лежить дизайн французьких палаців XIX століття. Це розкіш, простір, вигадлива різьблення і дорогі люстри. Такий інтер’єр може коштувати настільки шалені гроші, що автоматично перетворюється в надбання.

Дуже цікавим і популярним в сучасному світі є етнічний дизайн. Мабуть, кожна людина хоча б раз був в «японському» або «китайському» ресторані. Тут унікальна кухня, незвичайний інтер’єр і намагаються використовувати іноземні слова офіціанти. Природно, що східної тематикою оформлення залів не закінчується. Фольклорні та національні мотиви нічим не гірше залучають як жителів міст, так і туристів з інших країн. Своя культура це те, що варто і потрібно розвивати. Необхідно показувати решті світу особливості власної культури, адже кожна країна, кожен народ — унікальні. І ніхто не зможе краще піднести козацьку культуру, ніж самі козаки.

Хай-тек або стиль нового століття. З’єднання високих технологій, металу і пластика, розрахований в першу чергу на молодь. Тут важливий кожен елемент, який створює атмосферу незвичайності. Особливу роль відіграє освітлення, воно здатне зрадити контурам меблів і столів певну м’якість або ж навпаки зробити їх розмитими і нечіткими, щоб ще більше підсилити ефект нереальності. Також не можна забувати, що стільці для кафе повинні бути незвичайними і нести певний посил кожному відвідувачу. Використання високих ніжок, незвичайних форм тільки вітається. Не варто забувати і про різноманітні девайсах, а також люмінесцентної фарби, за допомогою якої можна прикрасити стільці.

Окремої згадки заслуговує готичний стиль. Кожна людина хоча б раз мріяв побувати в похмурому середньовіччя, де є потужні столи, кам’яні склепіння і стелю, що губиться в темряві кімнати. А також камін, що кидає відблиски вогню всередину закладу. Їжа тут також особлива. Окрема увага приділяється напоям. Візитною карткою такого ресторану, найчастіше, стає дичину, засмажена на відкритому вогні. З напоїв дуже популярний глінтвейн і вино.

Підсумки

Природно, що в світі існує ще десяток різноманітних стилів, які можуть зрадити будь-якого закладу незвичайний шарм, затишок і атмосферу. Головне поставитися з увагою до кожної деталі, і найняти хорошого дизайнера. Професіонал не упустить з уваги ні одну дрібницю і перетворить звичайне заклад в справжній шедевр.