Опалення приватного заміського будинку каміном

Коли необхідно забезпечити заміський будинок теплом, можуть виникнути складності з комунікаціями. Найчастіше ділянки не мають газопостачання, а встановлювати власний газопровід досить дорого, тому багато власників роблять вибір на користь електричного опалення свого житла. Однак, цей спосіб не може забезпечити достатню автономність, в разі аварії доведеться використовувати потужний генератор або на час відключити теплопостачання приміщення. Також установка електрокотла вимагає переобладнання проводки будинку, в іншому випадку виникає значний ризик перевантажень, які можуть привести навіть до займання.

Рішенням більшості проблем є використання каміна, який може працювати на дровах або вугіллі. Більшість заміських будинків вже обладнані димоходами, тому обсяг монтажних робіт не буде занадто великим. Підібрати камін, який оптимально впишеться в інтер’єр вашого будинку, можна тут.

Камінні опалювальні системи поділяються за способом нагріву на повітряні, водяні і з відкритою топкою. Останній тип підходить для приміщень невеликої площі, оскільки циркуляція повітря відбувається повільно, і він втрачає значну частину енергії, внаслідок чого температура простору, яке розташоване далеко від каміна, значно нижче. Єдиною перевагою таких конструкцій можна назвати низькі витрати часу і коштів на установку.

Повітряне опалення має на увазі обладнання спеціального контуру, по якому буде циркулювати пар. Воно має недоліки попереднього типу — мала площа обігріву. Усувається це за допомогою установки пристроїв примусової вентиляції, які живляться від електромережі. Недоліки полягають не тільки у відсутності автономності, але і в складності монтажу такої системи, краще передбачати її ще на рівні проекту, тому вона застосовується рідко.

Водяне опалення є класичною схемою, в цьому випадку рідина розігрівається на відкритому вогні, а потім надходить в трубопровід. Така конструкція може функціонувати без електропостачання і має більший ККД, порівняно з повітряним способом.

Оптимальним вибором буде пристрій із закритою топкою, воно безпечніше і знижує тепло втрати, а, значить, і витрати на його використання. Крім того, цей тип допоможе уникнути надмірного нагріву приміщення без зниження вироблення теплової енергії. Такий камін здатний стати не тільки джерелом тепла в будинку, але і прикрасою інтер’єру.