Одного разу в Америці 1984, режисер Серджіо Леоне

Гангстерська сага Леоне — килим, в якому сплелися воєдино сон і ява, мрії і розчарування. Причому останні — особливого властивості: ти можеш вибрати, розчаруватися в собі або в кращого друга і коханої. Та й чи можна назвати розчаруванням те, до чого наточити смак ностальгії, коли перед очима постає кохана дівчина на килимі на березі океану.

Забавні ігри 2007, режисер Міхаель Ханеке

Фільм жахів, в якому фарисейство страшніше вбивств. Два маніяка-акуратиста не проти пролити якомога більше крові, але при цьому їм важливо не забруднити килим в будинку героїв. В принципі, вимога вбити тих, хто може насмітять, стає звичним, особливо останнім часом. Так що ми дивимося фільм, як зведення новин.

Неймовірні пригоди італійців у Росії 1973 режисер Ельдар Рязанов

Перелицьована версія «Цього божевільного, божевільного світу» демонструє, що залізна завіса зовсім не зло, а просто межа між країнами буденного капіталізму і чарівного, повного сюрпризів розвиненого соціалізму. Потрапивши в СРСР, жадібні італійці можуть не тільки стати багатшими, а й кожну хвилину взяти участь в новому геге. Або просто поспілкуватися зі стражем закону, який спускається з вікна готелю «Асторія» на килимовій доріжці.