Обслуговування ДГУ: основні моменти, дрібний ремонт

Дизельні генератори, як і все технічне обладнання, повинні піддаватися своєчасному технічному обслуговуванню. Робити це можуть тільки навчені фахівці, які в точності знають принципи роботи всіх вузлів такого агрегату.

В іншому випадку, дії працівника може привести до проблем із виробом. Дизельні електростанції зможуть працювати стабільно і безвідмовно тільки при чіткій і безперебійній роботі всіх їх вузлів.

Технічне обслуговування ДГУ можна поділити на кілька типів:

  • Перед першим пуском потрібно зробити пусконалагоджувальне обслуговування ДГУ. Основне завдання — це правильність підключення і установки дизельного генератора. Переконатися в наявності вентиляції приміщення. Далі потрібно заправити установку паливом, маслом, охолоджувальною рідиною.
  • Щоденне профілактичне обслуговування установки. Кожен день необхідно оглядати видимі вузли дизель-генератора, це допоможе під час виявити пошкоджені вузли, витік масла або палива, побачити стан кріплень. Також через кожні 8 годин роботи рекомендується перевіряти тиск масла і рівень охолоджувальної рідини.
  • Планове технічне обслуговування дизельної установки говорить сама за себе. Відповідно до визначеного проміжку часу, який визначає виробник, має бути проведено ТО генератора. Ця перевірка обладнання вимагає спеціальне обладнання і інструменти. Під час неї контролюються і регулюються всі системи і вузли, ремені, болти та інші частини. Також перевіряється електрична частина ДГУ і ізоляція. Під час ТО можуть провести ремонт дизельних генераторів, звичайно, якщо він буде потрібно.
  • Технічне обслуговування дизельної установки при відпрацюванні певної кількості годин. Необхідність такого обслуговування очевидна всім. Після відпрацювання заданого часу потрібно обов’язково зливати конденсат, міняти масло, промивати систему охолодження. Кожне технічне обслуговування після певної напрацювання, відрізняється від інших за типом виконуваних робіт. Їх регламентує завод-виготовлювач.

Після тривалої роботи дизель-генератора можуть виникнути дрібні поломки

Розглянемо найпоширеніші з них і можливість ремонту:

  • ДГУ заводиться, а напруга не видається, однією з причин може бути знос щіток, необхідно їх замінити;пошкодження електропроводки, перевірте всі контакти і дроти.
  • Вибиває автомат. Автоматичний вимикач зламався, перевірте і замініть його на новий.
  • Несправність кабелю підключення дизельного генератора до споживачів, перевірте і замініть такий провід.
  • З’явився неприємний запах горілої ізоляції. Пошкодження проводів споживачів, підключених до дизельній установці, перевірте і замініть кабель; пошкодження електропроводки, замініть пошкоджені частини і контакти.

Не рекомендується робити ремонт мотора дизельної установки своїми руками, довірте цю процедуру кваліфікованого працівника.

Дотримання всіх правил технічного обслуговування, а також якість проведених робіт при ТО дизельного генератора гарантує довгу і безперебійну роботу всіх вузлів пристрою, а так же продовжує термін його експлуатації.