Нерухомість в Талліні

Зарубіжні інвестори приділяють Таліна чималу увагу. Ринок нерухомості естонської столиці постійно розвивається. На ньому представлені об’єкти різної цінової категорії, при цьому кожен з них здатний надалі принести додатковий прибуток.

Таллінн є типовим європейським містом. Іноземців приваблює його старовинний і дивно красивий архітектурний вигляд, велика кількість пам’яток і місць для відпочинку. Він вважається справжнім культурним центром Естонії, оскільки саме тут розташовуються найзнаменитіші театри в країні. Також в місті є кілька вищих шкіл та університетів. Відрізняється Таллінн і гарною транспортною доступністю. Додатковим плюсом є і той факт, що місто розташовується на порівняно невеликій відстані від Гельсінкі, Стокгольма і Санкт-Петербурга. Клімат тут помірний, але восени і навесні доводиться ховатися від сильних морських вітрів. Однак найбільше іноземців вражає незвичайна затишна атмосфера, яка панує в місті.

Що ж стосується безпосередньо самої нерухомості, то найбільш затребуваним в цьому плані районом Таллінна вважається Старе місто. Практично всі розташовані тут споруди відносяться до XI-XV, а сам район входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З цієї причини ціни на об’єкти нерухомості в Старому місті не викликають особливого подиву. За один квадратний метр житла тут доведеться викласти близько 3000 -5000 євро. У той же самий час в центрі Талліна, але за межами Старого міста вартість одного квадратного метра вже буде дорівнювати 1923 євро. Трохи дешевше обійдеться нерухомість в так званому Північному Талліні. Раніше це був переважно промисловий район, але зараз всі підприємства поступово переводяться за межі міста. Місцева влада ухвалила рішення активно розвивати тут житловий сектор. Середня вартість об’єкта в даному районі становить 1363 євро за один квадратний метр. Порівняльною доступністю відрізняються ціни на житло в спальних районах Мустамяе і Крістійне. Вони коливаються від тисячі двісті шістьдесят шість до 1536 євро за один квадратний метр. А ось в Ласнамяе, який серед місцевих жителів розглядається в якості менш престижних, вартість одного квадратного метра становить 1198 євро.

Особливий інтерес інвестори проявляють до прибережних районів Талліна. В першу чергу до них відноситься Піриту. Це місто є яхтові портом і має дуже розвинену інфраструктуру. Тут виставлено на продаж безліч таунхаусів і вілл із середньою ціною 1 579 євро за один квадратний метр. Престижним є і прибережний район Хааберсти, що не території якого знаходиться найпопулярніший в Талліні пляж Штромка. Вартість одного квадратного метра нерухомості тут дорівнює 1 287 євро. Таким чином, при бажанні в естонській столиці вдасться придбати хороше житло за доступною ціною.