Металопрокат — все, що потрібно про нього знати

Металопрокат за своєю суттю — це процес прокатки з метою отримання виробів різного призначення. Вироби металопрокату активно використовуються в промисловості і машинобудуванні. По суті, металопрокат може бути двох видів — кольоровим і чорним. Перший використовується в специфічних сферах — радіотехніці, приладобудуванні, медицині — там, де властивості кольорових металів важливі і незамінні. Чорний металопрокат більше користується попитом, він дешевше і практичніше кольорового. Ціни на металопрокат будуть залежати від його типу і обсягу заготівель, всі розрахунки проводяться суто в індивідуальному порядку для кожного замовлення.

Розрізняють такі види виробництва:

  • Заготовки деталей;
  • Канатні труби.

Перелік прокочуються виробів називають сортаментом металопрокату. Він може бути сортовим, простим і сортаментом труб. У сортаменті металопрокату зазвичай вказують всі точні розміри виробів, їх призначення, форму та інші не менш важливі технічні характеристики.

Чорний металопрокат — це три основні види продукції:

· Сталь.

· Чавун.

· Феросплави.

Заготовки даного виду металопрокату активно використовують у виробництві, для виготовлення деталей, в будівництві і автомобілебудуванні. Це далеко не повний перелік сфер застосування саме чорного металопрокату.

Найпоширеніші вироби металевого прокату — це балки і труби. Якщо необхідно купити балку двотаврові, то слід знати, що вона найчастіше використовується в будівельній сфері для створення перекриттів, колон, мостів, веж і опор. Саме тому вона повинна строго відповідати всім необхідним технічним характеристикам.

Балки двотаврові можуть відрізнятися між собою за якістю металу, за розміром і вартості. Також вони можуть бути паралельними або з ухилом. Між собою вони різняться спеціальним маркуванням. Якщо потрібно купити балку двотаврові, обов’язково варто звернути увагу на маркування. «М» і «С» — маркування для балок з ухилом. Б, Д, К, У, Ш — для паралельних. Кожен вид баки має своє призначення і використовується в певних сферах і галузях промисловості.

При виборі варто обов’язково враховувати технічні характеристики вироби. З основних метричних характеристик варто відзначити товщину стінки, висоту і ширину полиць. Особливу увагу при покупці слід приділити останнім параметром, так як для балок з ухилом ця величина є змінною. Також не забувайте враховувати теоретичний і погонний вага виробу. Якщо сумніваєтеся в покупці, краще попередньо отримати консультацію фахівців.