Лікування геморою

Лікувати геморой треба тільки при наявності скарг пацієнта. Залежно від скарг лікування включає:

  • Зміни дієти і способу життя;
  • 2) неоперативні (консервативні) / амбулаторні методи;
  • 3) оперативну гемороїдектомія.

У багатьох випадках симптоми геморою зникають вже після корекції дієти. Зменшення напруженні при дефекації і запобігання запорів відноситься до заходів першої лінії при внутрішньому геморої I-II ст. Зокрема, істотний ефект плацебо дає псилиум, забезпечуючи більший обсяг і м’якість калових мас, зменшення кровотеч і болю. У ряді випадків псилиум ефективний також при діареї. Вважають, що кількість волокна в добовому раціоні повинна перевищувати 25 г (в раціоні середньостатистичного американця вона становить 8-15 г). Призначають також докусат натрію (Colace) 50-500 мг / добу за 2-4 прийоми. Рекомендують уникати гострої і жирної їжі.

Антидіарейні кошти іноді необхідні при лікуванні пацієнтів з симптоматикою геморою і проносами. Упор пацієнтам, туалет не є читальнею: сидіти на унітазі треба тільки до тих пір, поки звільняться нижні відділи кишечника. Пацієнтам з надмірною вагою рекомендують схуднути, а при сидячій роботі — звести період сидіння до мінімуму.

При гострому больовому призначають місцеві (лідокаіновий мазь і т. Д.) І системні анальгетики, іноді — короткий курс місцевих аплікацій стероїдних кремів. Фахівці рідко рекомендують місцеві засоби (мазі, креми і т. Д.), Оскільки симптоматика геморою обумовлена випаданням вузлів, тромбозом і кровотечами. На його думку, свічки діють в основному за рахунок змащуючого ефекту.

Як завжди, тепла ванна забезпечує полегшення при хворобливих періанальних станах завдяки розслабленню сфінктера і зменшення спазму. При гострому тромбозі може допомогти прикладання льоду. Не слід застосовувати для виконання ванночок портативні пристрої ( «сидячі ванни»), оскільки їх застосування, аналогічно сидіння на унітазі, може привести до венозного застою в періанальної області і, відповідно, погіршення симптоматики; їх можна рекомендувати тільки малорухливим пацієнтам похилого віку.

У вагітних лікування геморою направлено на симптоматику захворювання. Як завжди, досягти успіху вдається за допомогою консервативного лікування або амбулаторної тромбектоміі. У дослідженнях показано поліпшення при прийомі пацієнтками препарату рутозидів (які зменшують крихкість капілярів) по 500 мг двічі на день. Потреба в оперативній геморроідектоміі у вагітних жінок виникає рідко, вона виконується в основному під місцевою анестезією і вважається безпечним втручанням. Для профілактики рекомендується використовуватися серветки helpo-hemor. com. ua, щоб уражена зона завжди була в чистоті і не дратувалася.