Купівля житла за кордоном: як не помилитися

Придбання майна за кордоном є досить складним і відповідальним кроком. Щоб уникнути зайвих проблем і не відчувати в подальшому розчарування від угоди, при покупці нерухомості необхідно враховувати безліч різноманітних нюансів.

В першу чергу покупець повинен визначитися, як він буде розпоряджатися закордонної власністю. Так, деякі люди купують житло в тій країні, в якій вважають за краще відпочивати. Тим часом іноді набагато вигідніше орендувати будинок або квартиру за кордоном, ніж купувати їх у власність. Дешевше обійдеться знімання житла і в тому випадку, якщо підшукується квартира на період навчання в іноземному університеті. Заощаджені ж кошти можна вкласти в який-небудь інший проект. Природно, також доведеться орієнтуватися і на свій фінансовий стан. Фахівці вкрай рекомендують заздалегідь оцінювати свої можливості. Важливо пам’ятати, що нерухомість знадобиться не тільки купити, але потім ще і виділяти гроші на її утримання. Це теж є додатковою статтею витрат. До того ж експерти радять подумати і про можливі ризики. Буває так, що доходи власника починають різко скорочуватися і оплачувати утримання свого майна він більше не здатний. У таких ситуаціях власники зазвичай вдаються до продажу нерухомості. Проте повернути в повному розмірі засоби, колись витрачені на покупку, вдається далеко не всім. Відповідно, угоду купівлі-продажу краще оформляти тільки тоді, коли вигода від неї буде гарантована.

Варто відзначити, що перед тим, як купувати житло за кордоном, фахівці в області нерухомості, як правило, радять своїм клієнтам уважно ознайомитися з країною майбутнього проживання і конкретним регіоном, де розташовується вподобаний об’єкт. Витрачені на перельоти кошти повністю окупляться адже тільки на місці вийде дізнатися, в якому стані дійсно знаходиться нерухомість. Також цей спосіб дасть можливість ближче познайомитися з місцевими жителями, звикнути до клімату, звичаїв і традицій, прийнятим в державі. Якщо вдасться, то можна спробувати встановити контакт і з іншими власниками, які вже встигли обзавестися майном в цьому регіоні. Крім того, не завадить розібратися в питаннях, пов’язаних з працевлаштуванням, охороною здоров’я, страхуванням майна та навіть життя. Безумовно, варто знати, які умови висуваються перед іноземцями для отримання громадянства зарубіжної держави або посвідки на проживання. Не меншу увагу треба приділяти і безпосередньо придбали об’єкту. Зокрема, власнику необхідно знати інформацію про розмір щомісячних комунальних платежів і суму щорічного податку на нерухомість. Також важливі рівень розвитку інфраструктури і транспортна доступність. А в деяких країнах діють обмеження на купівлю житла іноземцями. Саме тому допомога професійно юриста, знайомого з місцевим законодавством, теж виявиться не зайвою.

Як би там не було, але до купівлі об’єкта нерухомості за кордоном потрібно підходити уважно. Тільки зваживши всі «за» і «проти», будучи впевненим у правильному вкладенні коштів, варто укладати угоду.