Комп’ютер вимикається сам по собі

Ваш комп’ютер може продовжувати перезавантажуватися без причини і попередження. Перш за все, коли комп’ютер сам по собі перезавантажується, то це може бути викликано широким спектром завдань, починаючи від несумісних програм, такі як фаєрволи і антивірусні програми, пошкоджені або перегріті частини всередині вашого комп’ютера або навіть несумісні периферійні пристрої, як сканери і принтери. Ось деякі поради по ремонту комп’ютерів, які допоможуть діагностувати проблему.

Коли перезавантаження відбувається через операційної системи Windows XP, ваш комп’ютер буде повністю перезавантажений, не афішуючи причин цієї події. Ця дія відбувається за замовчуванням, коли система виявляє збій системи.

Щоб побачити, яка ж помилка сталася, ви можете змінити дію за замовчуванням, клацнувши правою кнопкою на My Computer і вибрати пункт Properties. Дотримуйтесь до вкладки Advanced і натисніть на кнопку Settings. Під вікном System Failure буде галочка на Automatically Restart. Вимкніть цю галочку і натисніть ОК. І коли у системи відбудеться несправність, вона вже покаже про помилку на синьому екрані (також відомий як BSOD), і афішує код помилки. Це виглядає приблизно так: Stop 0x0010000A or IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Ви можете легко переглянути або прочитати керівництво по усуненню неполадок або можете шукати в пошуковику в базі даних Microsofts, щоб дізнатися, що цей код позначає і можливо виправити.

Ви також можете перевірити, чому у вашого комп’ютера була помилка, перевіряючи повідомлення про помилки в журналі подій. Можете побачити журнал подій, зайшовши в Run і ввівши Eventvwr.

Ще однією причиною для випадкових перезавантажень — це перегрів процесора комп’ютера. Щоб перевірити це, зайдіть в BIOS під час завантаження (зазвичай, натиснувши Delete, F1 або F10, коли комп’ютер тільки почне завантажувати) і там буде розділ про температуру комп’ютера (часто під PC Health).

Це повинно показати вам поточну температуру комп’ютера і температуру аварійного відключення. Температура аварійного відключення є гарантією для того, коли ваш комп’ютер перегрівається, то він вимкнеться, щоб запобігти пошкодженню.

Ви можете або підняти температуру відключення або відключити цю можливість повністю. Однак, майте на увазі, що можете пошкодити ваш комп’ютер. Якщо перезавантаження була викликана температурою, то ви повинні розглянути можливість кращого охолодження для комп’ютера, такі як більш потужні вентилятори для процесора або більше корпусних вентиляторів.

Рекомендуємо для ознайомлення: