Коли дослідники вивчали вплив антибіотиків на мишей з нормальною кишковою екосистемою

Коли дослідники вивчали вплив антибіотиків на мишей з нормальною кишковою екосистемою, вони побачили той же стрибок сіалова кислоти і демографічний вибух патогена.

Якщо миші не наражалися на дії патогенних мікроорганізмів, але лише лікувалися антибіотиками, концентрація сіалова кислоти поверталася на колишній рівень приблизно три дні по тому, коли симбіотичні мікроби починали відновлюватися.

«Погані хлопці в кишках очищають поживні речовини, звільнені хорошими хлопцями, які самі є жертвами шкоди від антибіотиків», говорить Зонненбург. «Антибіотики змушують дружні бактерії кишечника мимоволі допомагати цим патогенів».

«Ми вважаємо, що патогенні бактерії в кишечнику викликають захворювання в два етапи. Як тільки ці патогени утворюються в достатній кількості, вони використовують запускають запалення трюки, щоб знищити наші дружні мікроби, без шкоди для самих патогенів. Але спочатку вони повинні подолати критичний бар’єр: при відсутності запалення, яке вони намагаються викликати, вони повинні якимось чином досягти критичної маси. Наша робота показує, як вони роблять це після прийняття антибіотиків. Вони користуються тимчасовим стрибком доступних цукрів, звільнених з кишкового слизу, залишаючи за собою купу мертвих корисних мікробів ».

Зонненбург сподівається, що коли-небудь будуть створені препарати, які будуть вводитися спільно з антибіотиками і пригнічувати ферменти наших дружніх мікробів кишечника, щоб вони вивільняли сіалова кислоту без сплеску поживних речовин для патогенів. Крім того, пробіотики в формі бактеріальних штамів, які особливо хороші при перетравленні сіалова кислоти, можуть досягти такого самого ефекту.