Ключові моменти для вибору плитки в ванну кімнату

Плануючи ремонт у ванній кімнаті, хочеться, щоб після його закінчення вся кімната була унікальною, а ремонт був зроблений якісно. Найчастіше при оформленні ванної кімнати використовують керамічну плитку, варіантів якої існує дуже велика кількість.

Вибираючи плитку для ванної кімнати, варто розуміти, що вона повинна володіти стійкістю до води, водяної пари, солям, що містяться у воді і інших агресивних речовин. Наявність високої пористості на задній стороні плитки говорить про її властивості пропускати воду. Тому чим нижче пористість, тим вище її міцність і твердість. Також інформацію можна дізнатися, подивившись сертифікат, де вказано клас вироби від АА до С.

Не менш важливим фактором на вибір плитки надає її розмір і якість цементу або клею, на якому вона буде триматися. Проблема може виникнути від того, що при впливі води на шви між плитками, цементний розчин не дуже хорошої якості може вимиватися і плитка почне відвалюватися, або піде зараження грибком. Тому варто вибирати плитку з більшою площею, тим самим знижуючи кількість швів і підвищуючи її надійність. При кладці в розчин варто додавати антибактеріальні засоби.

Для вибору плитки для ванної варто керуватися загальними порадами: темні кольори можуть візуально зменшити розміри кімнати, а плитка яскраво червоного, оранжевого і жовтого кольорів не дозволить зняти втому робочого дня. Тому для оформлення ванни слід звернути увагу на плитку світлих тонів, можна в поєднанні з яскравими елементами.

Найбільш міцною вважається плитка, зроблена з каменю. Ванна кімната, викладена даної плиткою, буде виглядати унікально протягом довгого часу. Плитка з будь-якого каменю підійде під будь-який обраний інтер’єр, вона довго не зношується і її легко мити. Але для її кладки потрібні спеціальні знання і міцна основа, на якій вона буде триматися.

Для створення більш художнього образу і зорового збільшення ванної кімнати підійде мозаїчна плитка.

На підлогу рекомендується вибирати рельєфну плитку, щоб не отримати травми, послизнувшись на ній, а також при виборі варто враховувати колірне оформлення всієї ванної кімнати.