Кімнатна перегородка своїми руками

Прекрасний спосіб розділити приміщення на зони — це використання перегородок. Актуальність таких роздільників простору однозначна, особливо для власників малогабаритного житла.

Перегородки можуть бути стаціонарними або пересувними. Їх роблять з дерева, цегли, скляних-алюмінієвих конструкцій, ПВХ-каркаса, гіпсокартону. Якщо щодо дизайну і обраного матеріалу однозначних рекомендацій не існує, то такі якості, як міцність, надійність і стійкість є обов’язковими.

Перед тим, як приступити до монтажу конструкції, слід визначитися з тим, чи буде вона капітальної. Транспортується перегородка — це варіант найбільш простий і зручний. Найпростіший варіант — ширма з обтягнутих фактурної тканиною дерев’яних рам. Можна, замість тканини, використовувати скляні вставки. Трансформовану перегородку можна пересувати по необхідності або перевозити. До таких розділювачам простору відносяться перегородки-купе, перегородки-шафи і ширми.

Стаціонарні перегородки залишаються там, де були встановлені. Вони грають роль додаткової стінки. Самий міцний матеріал для такої додаткової стінки є цегла. Такий розділити кімнатної території має якісні звукоізоляційні властивості. А якщо додатково встановити двері, то і зовсім можна отримати окрему кімнату. Вибираючи для цієї роботи цегла, зупиніть свій вибір на силикатном, пористом і підлогою. У місцях підвищеної вологості слід використовувати цеглу червоного кольору. Перші ряди кладки слід скріплювати розчином з цементу і піску. Кожен ряд необхідно доповнити арматурою. У день слід класти не більше 10 рядів — так перегородка буде вчасно просихати. Після укладання всіх рядів, з двох сторін перегородку шпаклюють і обробляють фінішним покриттям.

Найшвидший спосіб звести перегородку в квартирі можна використовуючи гіпсокартон. Каркас для нього необхідно зварити з металу. Листами по черзі обшивають обидві сторони каркаса. Потім поверхні шпаклюють і фарбують або обклеюють шпалерами.