Кілька порад про те, чого не можна робити в Японії

Якщо ви вирішили відвідати одну з країн сходу, наприклад Японію, то перед від’їздом варто було б дізнатися, що можна робити і від чого варто утриматися.

Нижче будуть написані кілька відмінностей між загальноприйнятими нормами поведінки:

Якщо ви прийшли в ресторан, то будьте готові до першокласного сервісу, з вами будуть обходитися не гірше, ніж з королівською особою. Однак якщо ви вирішите віддячити офіціанта, залишивши йому гроші на чай, то вас обов’язково попросять їх прибрати, т. К. Обслуговуючому персоналу платять зарплату, перш за все, за професіоналізм, а брати гроші на чай вважається неприйнятним. Те ж саме відноситься і до магазинів, потрібно завжди забирати здачу.

Японці зазвичай не використовують звучний режим на телефоні, щоб не порушувати спокій оточуючих в громадських місцях, наприклад в метро. Сідаючи в поїзд, в першу чергу ви побачите напис з проханням утриматися від використання мобільних пристроїв. Вважається, що електромагнітні хвилі, що йдуть від вашого телефону можуть погано позначитися на здоров’ї поруч сидячих людей. Штраф вам за це виписувати не стануть, але скоріше за все ви отримаєте зауваження від оточуючих.

Якщо ви є курцем, то в Японії вам буде нелегко. Справа в тому, що палити тут заборонено практично в усіх місцях, крім спеціальних Smoking area. Зазвичай вони представляють собою повністю обгороджений простір, наприклад скляний куб і знаходяться часто в гастрономічних закладах.

Варто відзначити, що Токіо, є одним з найчистіших міст світу. Справа не в тому, що його часто і ретельно прибирають, просто люди тут зазвичай не смітять, навіть незважаючи на те, що практично ніде немає урн. Якщо ж вам вдалося знайти одну з них, то не варто кидати свій пакет в перший-ліпший контейнер, завжди дивіться на те, що намальовано на сміттєвому баку. І вже тим більше утримайтеся від того, щоб викидати сміття на вулиці, за це порушення вам загрожує штраф в розмірі 500000 йен.

Якщо ви чоловік, який любить фотографувати себе і навколишні вас місця, то будьте обережні. Якщо в кадр потрапить молода приваблива дівчина, то в подальшому це може розцінюватися як домагання. Справа в тому, що в Японії дуже багато збоченців, які раз у раз норовлять сфотографувати щось пікантне. Так що обережність не завадить навіть в такому необразливому заході, як фотозвіт з приємною поїздки.

Подорожуйте і не бійтеся відкривати для себе нові місця. Тільки не забудьте підготуватися до вашої поїздки.