Іпотечний кредит. Як купити квартиру.

Іпотечний кредит. Як купити квартиру.

Сутність іпотечного кредитування

Незважаючи на те, що іпотека — це вид цільового кредиту, що призначений для здійснення покупки нерухомості: квартир, будинків, житлових приміщень, це перш за все послуга для людей. Різноманітність умов і пропозицій від кредитних організацій не залишить місця сумнівам!
Накопичити гроші на покупку квартири в даний час для звичайних громадян досить складне завдання. Висока інфляція і нестабільність економіки не дозволяють це зробити. Але взяти кредит в банку на покупку нерухомості стало доступною послугою.
Відсоткова ставка за такими кредитами зараз починається від 8%. Як правило, при даному виді кредитування необхідний початковий внесок, він зазвичай становить від 10% від розміру повної вартості житла. Але існують програми, які дозволяють обійтися і без цієї умови.

Документальна частина іпотечного питання

Для подачі заявки на кредит потенційний позичальник звертається в банк з необхідними документами. Це особисті дані клієнта: паспорт, другий документ (водійські права, закордонний паспорт), ті ж документи для поручителя (в окремих випадках вони не потрібні), документи про зайнятість і доходи клієнта: копія трудової книжки, обов’язково довідка від роботодавця, документи на об’єкт кредитування.

Нерухомість, на яку береться іпотечний кредит, перевіряється кредитної організацією, так як вона є запорукою, тобто гарантією для банку про виконання зобов’язань погашення кредиту позичальником. Кожна кредитна організація може запросити додаткові документи, особливо у випадках спеціальних умов позики.

Заявка розглядається кілька днів, після чого відбувається оформлення іпотечної угоди в офісі банку. Гроші перераховуються на рахунок продавця.