Головний секрет сімейного благополуччя

Сім’ю, де панує розбрат і непорозуміння, видно відразу. Не сумніваюся, серед ваших знайомих є люди, чиє сімейне гніздечко можна назвати мирним. Сварка за сваркою, крик за криком. Впевнена, мало хто вважає, що такі відносини є нормою.

Підтримувати добру атмосферу в сім’ї не так вже й складно. Перш за все варто знати найголовніший секрет успішного шлюбу.

Щоб суть цього чарівного правила стала зрозуміліше, почну трохи здалеку. Люди різні. Абсолютно все. Так, ми часом схожі, в меншому або більшому ступені з кимось іншим, проте це не скасовує аксіоми, що всі люди різні і особливі. Величезна кількість сварок, недомовок і непорозумінь з’являються саме тому, що ми яро не хочемо приймати і усвідомлювати цей факт.

Нами прийнято дивитися на інших через призму своїх поглядів і свого власного досвіду. Те, що іншим людям наші правила життя будуть не в пору, чомусь не враховується. Кожна людина — це скупчення власних переживань, принципів, ідей, моделей поведінки. Всіх нас по-різному виховували, у нас були різні друзі і т. Д. Секрет сімейного благополуччя полягає в тому, що потрібно лише усвідомити, що людина, яка знаходиться поруч, інший, не такий, як ви або хто б то не був, і прийняти це. Все просто на словах і в теорії, але складно на практиці.

Ви навряд чи коли-небудь зрозумієте на всі 100% якого завгодно людини. Навіть себе. Багато речей в людському характері і вчинках зовсім непояснені. Слід ставитися з розумінням до коханої людини, намагатися не засуджувати, адже в його світі, можливо, щодо цього конкретного питання, все інакше. Вам очевидна одна модель поведінки, вашому чоловікові — інша. Чи не упирайтеся, як баран, постарайтеся мислити ширше.

Дайте бути вашому обранцеві собою. Саме тому, що люди не дають один одному цей привілей, і відбуваються багато конфліктів. Людина буде почувати себе комфортно поряд з вами, якщо ви дасте йому таку можливість.

Уявіть таку ситуацію: ви зустрічаєте дуже схожого на вас людину, буквально вашу копію: він мислить, як ви, ваші смаки буквально ідентичні, ви дізнаєтеся в ньому себе. Пройде час, і швидше за все навіть з цією людиною ви знайдете розбіжності, хоча він так на вас схожий. Мораль одна: цінуйте своїх людей, адже всі ми не ідеальні, а наша думка не є єдино вірним. Думали б все люди однаково — життя не була б такою насиченою і цікавою, адже, по суті, наше життя — це взаємоіснування людей з різними характерами. Якщо ви процвітаєте при такому розкладі — ви у виграші.

Простий вихід із ситуації, коли у вашому будинку почастішали сварки — це спробувати поставити себе на місце вашого обранця в той момент, коли ви вже готові виказати йому своє невдоволення. Тоді, цілком ймовірно, ви зрозумієте його точку зору. Вирішувати конфлікти можна мирно, а легше їх зовсім не створювати. Цінуйте дорогих людей, і не будьте надмірно суворими і вимогливими до них!