Гідроізоляція покрівлі — один з обов’язкових етапів її облаштування

Покрівля виконує важливу задачу — захищає будівлю від атмосферних кошів. У свою чергу вона повинна бути не тільки утепленій, але і водонепроникною. Сьогодні будівельною індустрією пропонується величезна кількість різноманітних покрівельних матеріалів, які мають не тільки переваги, а й недоліки. Але все виробники покрівельного матеріалу висувають одна важлива вимога — облаштування покрівельного пирога, який складається зі спеціального гідроізоляційного шару, до якого входять різні матеріали.

Основним етапом облаштування є гідроізоляція покрівлі. Захистити дах від зовнішніх впливів, в тому числі від попадання вологи, завдання не просте.

Як правило, технологія гідроізоляції покрівлі залежить від виду даху, які бувають: скатними і плоскими. Не секрет, що технологія гідроізоляції скатної покрівлі відрізняється від плоскої не тільки методом монтажу, але і використовуваними матеріалами. Від якості проведеної роботи залежить і експлуатаційні характеристики, і збереження утеплювача, і довговічність всієї даху. Не потрібно забувати, що волога може надійти в приміщення як у вигляді пари, який збирається в покровельном просторі, так ззовні.

Бажано робити гідроізоляцію покрівлі на етапі спорудження будинку, адже вчасно вжиті заходи не тільки захистять приміщення, але і продовжать термін служби. Вчасно вжиті захисні заходи від потрапляння вологи, усунення течі, прийняті під час будівництва споруди, заощадять в майбутньому грошові кошти.

Плоска покрівля служить не тільки для захисту приміщень, але і є вільним простором, тому виконувати гідроізоляцію плоского даху дуже важливо. Самостійно провести такого роду роботу не просто, адже для того, щоб виконати гідроізоляцію необхідно володіти особливими навичками, знаннями та вміннями в цій сфері, а також необхідно мати всі необхідні інструменти та гідроізоляційні матеріали. Тому такого роду роботу краще довірити професіоналам в цій області.

В першу чергу покриття повинне захищати від опадів, що випадають, а також потрапляння проникнення снігу або води в зазори, які можуть з’явитися під елементами покладеного покриття, хоча може мати місце і механічне пошкодження. Істотно відрізняється температура зовні і під утепленою покрівлею, через що і з’являється конденсат. Тому гідроізоляція виконує ще й захисну функцію, з її допомогою захищається утеплювач від конденсату.