Фундаментний дренаж на дачній ділянці

Якщо після кожного дощу на вашій ділянці утворюються обридлі калюжі, а в будинку сиро і незатишно, саме час приступити до монтажу дренажної системи. Якщо дана технологія для вас абсолютно незнайома, інформація, викладена в цій публікації, дозволить вам дізнатися основні етапи монтажу.

Отже, облаштовуючи дренаж фундаменту будинку своїми силами, домовласник повинен:
Дотримуватися вимог монтажних технологій,
Використовувати якісні витратні матеріали,
Визначитися з місцем видалення дренируемой води.
Не виключено, що на додаток до основної роботи, може знадобитися облаштування дренажного колодязя, що потребують додаткових витрат коштів і робочого часу.

Дренажна система будинку закладається в його проект, але ресурс таких конструкцій відносно невеликий, тому передбачає проведення періодичних обслуговуючих робіт, пов’язаних з очищенням труб і заміною фільтрів. Сучасні технології дозволяють спростити монтаж за рахунок зменшення земляних робіт і застосування сучасних, високотехнологічних матеріалів.

За основу облаштування ефективного і довговічного прибудинкової дренажу, можна прийняти перфоровані пластикові труби, оснащені фільтрами з иглопробивного геотекстилю.

Така технологія в побуті отримала назву «французького дренажу» і, на протязі останніх років, успішно застосовується на перезволожених заміських ділянках.

Для укладання труб використовуються вузькі траншеї, виконані з незначним ухилом в бік водозбірника. Змонтована на досить високому технічному рівні, система може безаварійно експлуатуватися на протязі 10-12 років. Переваги пластикових труб визначаються їхньою високою міцністю, стійкістю до агресивних, в тому числі і хімічних впливів, нескладним монтажем, можливістю повторного застосування (більш детальну інформацію можна отримати на сайті: http: // drenazh-shop. Ru /).

Для облаштування глибинного дренажу досить труб, діаметром 75-100 мм. Якщо перфоровані моделі на складі відсутні, можна використовувати стандартні ПВХ або поліпропіленові, просвердливши в їх стінках достатню кількість отворів. Набір монтажних фасонних деталей, фітингів, перехідників і куточків, аналогічний тим, які застосовуються при монтажі каналізаційної системи.

Пріфундаментний дренаж часто називають кільцевим, оскільки він дійсно утворює замкнуту конструкцію, підключену до трубному водостоку, і ефективно захищає фундамент від руйнування згубної вологою.

Рекомендуємо для ознайомлення: