Доїхати, не змінюючи шини, можна навіть «піймавши цвях»

Конкуренція в автомобілебудуванні благотворно позначається на якості продукції, що випускається. Підвищуються як технічні характеристики автомобілів, так і їх комфортність для водіїв. Тільки це дає можливість виробникам лідирувати на автомобільному ринку.

Значним досягненням в автомобільному справі стали шини Run Flat, які називають Безпрокольні. Відомо, що прокол колеса на швидкості може стати причиною ДТП, а при повільній їзді просто створити масу проблем, пов’язаних з установкою «запаски». Run Flat перекладається як «рух на спущеною шині». Ці шини стійкі до зовнішніх пошкоджень, і якщо трапився прокол, дають можливість проїхати ще близько 80 км до шиномонтажу без необхідності міняти колесо. Це позбавляє від необхідності купувати і возити за собою запаску. Така властивість шин Run Flat досягається завдяки особливостям будови.

Самогерметизуючі шини

Мають додатковий шар герметика, який закриває отвір, отримані при проколі. Їх плюси в досить невеликій вартості, ремонтопридатності і можливості установки на звичайні колеса. Є і мінуси — НЕ герметизуються при порізах або пошкодженні боковини, герметизація погіршується в мороз або мокру погоду.

Шини з посиленням боковини

Шина тримає форму навіть коли внутрішнього тиску немає. Залежно від ситуації, пробіг з порожнім колесом може тривати до 250 км. Серед плюсів — монтаж на звичайне колесо і стійкість до пошкоджень боковини. Мінус в неремонтопридатності. Також з новими шинами відразу навіть неможливо зрозуміти, що гума прокололася. Автомобіль все так само впевнено йде по дорозі, його поведінка не змінюється. У цій є певний ризик, тому що водій до останнього може не знати про те, що «спіймав цвях». Виробники радять застосовувати шини Run Flat тільки для тих автомобілів, які передбачають їх використання. Крім цього необхідно використовувати систему контролю тиску в шинах.

Шини з додатковою підтримкою

Шини посилюються завдяки впровадженню в них металевого або пластикового обруча. Це дозволяє утримувати форму колеса після проколу. Плюси таких шин в стійкості до пошкоджень, здатності витримувати додаткове навантаження, тривалості поїздки після проколу — до 200 км. Негативні сторони в необхідності спеціальних колісних дисків, тяжкість, установка тільки в спеціалізованих майстернях, висока ціна.

Працювати з новинкою на даний момент готові далеко не всі шиномонтажі — вони вимагають спеціального обладнання. Висококваліфіковані фахівці, можливо, зможуть вам допомогти навіть на звичайному обладнанні. Тільки ціна буде вище.

Для машин, які пристосовані їздити на колесах з шинами Run Flat, небезпечним є використання звичайної гуми — автомобіль буде втрачати стійкість і стане менш керованим. Це пов’язано з різною жорсткістю Run Flat і звичайних шин.

Рекомендуємо для ознайомлення: