Дитяче ожиріння і як з ним боротися

Останнім часом проблема дитячого ожиріння стає все більш і більш актуальною. З одного боку сучасні діти все більше схильні до західною модою. Тому раніше починають замислюватися про зовнішній вигляд, часто знаходити у себе неіснуючі зайві кілограми і сідати на дієти. Цього батьки не повинні допустити. Але з іншого боку все те ж саме вплив Заходу міцно закріпило в способі життя багатьох дітей неправильне харчування, таке як чіпси, гамбургери та інші. В цьому випадку ожиріння у дитини цілком можливо, тим більше якщо немає правильного розподілу накопичилася зайвим кілокалоріям – фізичного навантаження.

Взагалі дитячий організм здатний швидко спалювати зайві калорії, так як в основному діти знаходяться в постійному русі, до того ж організм постійно зростає, і жировим запасам просто ніде відкладатися. Тому якщо ви помітили у своєї дитини проблеми із зайвою вагою, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Адже це можуть бути серйозні порушення обміну речовин, які краще почати лікувати на ранньому етапі.

Ні в якому разі не починайте самостійно призначати дитині будь-які препарати для схуднення. Навіть невинні, на ваш погляд, травички з проносним і іншими ефектами, які ви колись самі застосовували, щоб схуднути, на дитячий організм можуть надати далеко не сприятливу дію. Запам’ятайте: дитячий і дорослий організм – це дві зовсім різні речі. Тому не потрібно в цій справі проявляти ініціативу.

Максимум, що ви можете призначити дитині самі, так це спорт. Будь-яка фізична активність для зростаючого організму буде грати тільки позитивну роль. Якщо малюк не хоче йти в будь-яку спортивну секцію, то придумайте якісь фізичні вправи у вигляді гри і виконуйте їх разом вдома. Або візьміть сімейний абонемент в спортзал або басейн. Спільне проведення часу принесе не тільки задоволенням і користь всій родині, а й привчить вашої дитини до спорту. І, звичайно, батьки повинні стежити за правильним харчуванням малюка. Постарайтеся всією сім’єю почати харчуватися «правильно» – обмежити калорійність їжі. Віддавати перевагу не смажених страв, а вареним, тушкованим або страв на пару. Тоді дитині буде легше перебудувати свій організм на правильний раціон. Запам’ятайте, що в першу чергу відповідальність за здоров’я дитини несете ви, батьки.