Дипломи прийшли до нас із Стародавнього Риму

Приємно дізнатися таємницю свого прізвища. У кожному місті є фірми, які спеціально займаються вивченням таких подробиць. На підставі отриманих там даних можна випустити індивідуальний диплом в єдиному екземплярі. Прекрасний подарунок на честь круглої дати буде містити солідне дослідження. Інформація береться з декількох достовірних історичних джерел, список яких наводиться. Виконується він за бажанням замовника в стилі старовинної грамоти з сургучною печаткою. І корисно, і оригінально. Нагородні дипломи вручаються як найвищий ступінь відзнаки (після кубків). Ними нагороджуються тільки обрані. Також в масовому порядку офіційні свідоцтва про закінчення отримують випускники різних навчальних закладів. Але ніхто не замислюється про історію походження цього документа.

Короткий екскурс в історію диплома

Перш ніж купити грамоти на підтвердження заслуг, заглибимося трохи в історію. Виявляється, дипломи з’явилися в Стародавньому Римі, де використовувалися як прототип сучасних військові квитків. Але були вони не паперовими або картонними, а бронзовими. Такі таблички отримували солдати після проходження служби. Пізніше для закладів освіти придумали документ зі шкіри вівці. У Росії Петро I ввів в обіг паперовий, що заповнюється вручну, диплом. Його отримували випускники створеної за Петра Вищої Школи навігації і математики — морські та інші фахівці.

Як виготовляють грамоти сьогодні

Диплом — офіційний документ і підхід до його виробництва повинен бути серйозний. Нагородні варіанти можуть бути прикрашені гарячим або холодним тисненням, голографічними наклейками, ламінуванням або ультрафіолетової лакуванням. Як матеріал використовується картон або дизайнерський папір, а для друку застосовуються різні технології: офсетний, цифровий, шовкографія. Окремі рідкісні екземпляри з дерева, металу з використанням гравіювання виготовляються на замовлення.

Грамота — більш демократичний вид нагородної продукції, тому допускає жартівливу форму. Для неї використовується, як правило, малювання щільний папір формату А4. За бажанням замовника до неї додатково продають рамки з дерева або пластика, використовують елементи прикраси. З доступними для покупки варіантами продукції можна ознайомитися на сайті http: // nprazd. ru /. Інтернет-магазини часто продають порожні бланки грамот і сертифікатів для всіх категорій споживачів — від випускників дитячого садка і початкової школи до почесних грамот при виході на пенсію.