Дефекти прикусу і методи їх виправлення

Неправильне змикання зубних рядів і порушення їх положення відносно один одного — вірні ознаки дефектів прикусу. Їх виправлення — це не тільки питання естетики. Такі патології викликають ряд серйозних захворювань: деформацію скронево-нижньощелепного суглоба і головні болі, карієс і пародонтит, викликані додатковим навантаженням на певні жувальні зуби, порушення дикції через підвищеного слиновиділення, збої в роботі шлунково-кишкового тракту в зв’язку з недостатнім пережовування їжі, а також розлади дихальної системи та ЛОР-органів. Але на щастя, в більшості випадків ситуація поправна. Сучасні методи ортодонтичного лікування справляються з цією проблемою в будь-якому віці пацієнта і незалежно від її складності.

Основні типи зубощелепних дефектів:

— мезіальний (висування вперед нижньої щелепи);

— дистальний (надмірний розвиток верхнього зубного ряду);

— відкритий (відсутність змикання більшості зубів);

— глибокий (закриття нижніх зубів верхніми більш, ніж на половину);

— перехресний (коли нижня щелепа зміщується в бік по відношенню до верхньої).

Процес позбавлення від зубощелепних патологій не можна назвати швидким. Доведеться запастися терпінням і спочатку пройти обстеження, а при необхідності і лікування. Ознайомитися з попередніми процедурами і дізнатися про всі етапи виправлення прикусу (від санації до гіпсового зліпка) можна тут.

Методи виправлення прикусу:

1. Брекет-системи. Усувають до 99% всіх викривлень. Виправлення триває від шести місяців до 2-х років в залежності від складності аномалії. Не рекомендується дітям до 11-13 років, так як їх кісткова тканина поки не зміцніла.

2. Капи (елайнери). Прозорі знімні апарати, не видимі і не доставляють дискомфорту.

3. Трейнери і Пластини. Ефективні в дитячому віці. Їх можна знімати, що полегшує дорослим контроль за дотриманням дитиною гігієни порожнини рота.

4. Хірургічне втручання. Проводиться тільки тоді, коли інші способи безсилі. Метод показаний повнолітнім, які не мають серйозних збоїв в роботі серцево-судинної і ендокринної та систем.

Суть корекції зубощелепних дефектів складається в примусовому і поступове переміщення зубів в їх типове положення. Вибір ортодонтическої конструкції (знімною або незнімної) залежить від віку пацієнта, ступеня деформації, фінансового стану та наявності протипоказань (захворювання кісткової, ендокринної, імунної та серцево-судинної систем, венеричні інфекції, СНІД, туберкульоз).

Ідеальною посмішкою, дарованої природою, можуть похвалитися лише 20% людей. В інших випадках — це праця лікарів і зубних техніків плюс готовність пацієнта дотримуватися їхніх рекомендацій. Впишіть себе в число щасливчиків! Все, що від вас потрібно — своєчасно звернутися до лікаря і запастися терпінням.