Чи потрібні пільги багатодітним сім’ям

Розхожа фраза: багатство сім’ї — це діти. Якщо думка розвивати, то чим більше дітей, тим багатшими виходить сім’я. Ну в духовному плані, звичайно, так воно і є. Ось тільки будемо реалістами, і чесно зізнаємося, щоб виростити навіть одну дитину, одного духовного багатства замало. А що говорити про сім’ї, де троє, четверо чи навіть більше дітей?

Підтримка родини — важлива соціальна стаття витрат більшості країн. Багато держав прагнуть взяти на себе більшу частину витрат по освіти і медичного обслуговування дітей. Так само вони прагнуть матеріально підтримати багатодітні сім’ї, надаючи субсидії і різні платіжно-податкові пільги. Подібне ставлення держави, як правило, призводить до стабілізації демографічної ситуації в країні. Відчуваючи підтримку, розраховуючи на певну соціальну і матеріальну допомогу, сім’ї сміливіше заводять більше одного-двох дітей. Після того, як в Росії запрацювала програма «Материнський капітал» і програма допомоги сім’ям, які взяли дитину з дитячого будинку, в країні помітно підвищилася народжуваність, а дитячі будинки стали менш наповненими. Тому, безумовно, матеріальна допомога і пільги для багатодітних сімей річ просто необхідна. Вони дозволяють людям люблячим дітей, але недостатньо забезпеченим, мати більше однієї дитини і не відчувати при цьому суттєві матеріальні труднощі.

Підтримка пільгових програм для багатодітних сімей частково беруть на себе і благодійні фонди та організації. Багато крупних промислових і фінансові компанії надають своїм співробітникам та їхнім родинам додаткові пільги і матеріальну підтримку в тому випадку, якщо в родині багато дітей. Проводиться така робота і в регіональному масштабі.