Будівельні тендери: як, де і навіщо

Тендери — один із способів укласти угоду про співпрацю в короткі терміни. Цей метод ефективний і в будівництві. Переможець виходить право створювати проект, споруджувати будівлю або вести інші роботи.

Варіації будівельних тендерів

Серед різновидів тендерів виділяють не тільки поспіль на будівництво. Це і конкурси на ремонт споруд і приміщень, створення генпланів, проектів, послуги підрядних робіт, капремонт. Користуються популярністю тендери на закупівлю будівельних матеріалів та обладнання.

Різновиди

Замовником може бути комерційна структура або держава. Другий варіант більш привабливим, адже на кону — великі обсяги. Це цікавіше з точки зору бізнесу. Серед найбільш поширених в цій сфері — ремонт споруд, приміщень, доріг, проектування. Але не тільки масштабність — причина інтересу до державних замовлень. Перемога в тендері і успішна реалізація означає підвищення іміджу. Значить, репутація компанії покращиться. Це підсилює ймовірність виграти аналогічні конкурси.

Торги ділять на відкриті і закриті. Пропонують взяти участь всім бажаючим зазвичай в державних конкурсах. Більш того, бувають навіть безкоштовні відкриті тендери — організатор самостійно оплачує участь компаній. Закритий тип характерний для комерційних конкурсів.

Переваги для замовника і виконавця

Конкурсні торги на підряд (тендер) вважаються найзручнішим способом знайти ідеального виконавця. Замовник вибирає відповідну компанію, яка за мінімальну ціну надасть товар або послугу високої якості. Сприяє цьому здорова конкуренція на біржі. Раніше подібні угоди укладалися нелегально, але сьогодні фірми усвідомлюють всі їх перевага. Замовник законно вибирає робочого для здійснення своїх цілей.

Ефективними вважаються і торги, де використовується детальна технічна документація. Підрядник може оцінити власні потужності і подати заявку на реалізацію об’єкта. Це дозволяє виконати завдання швидко і якісно.

Місце проведення тендерів

Проводяться будівельні тендери на спеціальних ресурсах. Створені системи розміщення і моніторингу конкурсів. Наприклад, переглянути поточні пропозиції можна на сайті державних закупівель. Вони знаходяться у вільному доступі. Але ці торги дублюють і на інших електронних майданчиках. Правда, участь в державних тендерах потрібне внесення завдатку за участь, що не завжди по кишені новачкам.