Бобик в гостях у Барбоса 1977, режисер Володимир Попов

Якщо ти хвостатих, це зовсім не означає, що ти не мрієш про прихвоснів. Два сибарита, Бобик і Барбос, не проти завести хоча б уявного підспівувачами. Барбос хвацько бреше, що дідусь спить на килимку, а в собачих снах навіть ходить на повідку. Втім, може, ми мало знаємо про дідуся?

Конформіст 1970, режисер Бернардо Бертолуччі

Фільм про зв’язок сексуальних особливостей і політичних пристрастей був відданий в руки оператору Вітторіо Стораро. Саме він показав, як за допомогою тіней і світла можна прокреслити шлях від синього до коричневого — від Парижа до фашистської Італії. Світло і тінь лягають і на сімейне життя головного героя — в смужку сукню його дружини, а тінь від жалюзі робить смугастим килим в її кімнаті.

Леопард 1963 режисер Лукіно Вісконті

Довгий фільм Вісконті встелена килимами, усипаний коштовностями і прикрашений грою симпатичних і талановитих акторів. Тут все справжнє — тканини, прикраси і навіть поцілунки. Так що там поцілунки — режисер хотів, щоб навіть парфуми в його картині були справжніми. І, звичайно, сама стрічка схожа на килим, але без всяких карпет-райсовскіх жартів, а килим, який є справжнім витвором мистецтва.