Автомобільне дитяче крісло

Обладнати автомобіль дитячим кріслом, згідно ПДР, зобов’язаний кожен водій, який перевозить дитину, для того, що б максимально убезпечити дитину не тільки від можливого ДТП, а й від різких гальмувань, поворотів та інших факторів руху. Встановлювати крісло необхідно строго відповідно до інструкції, надійно його закріпивши. В іншому випадку, воно може стати додатковим предметом підвищеної небезпеки. Для того, що б його правильно закріпити, у кожної моделі крісла є наклейки на яких в картинках зображено докладний опис. Ремені безпеки, які йдуть в комплектації автомобіля не можуть гарантувати необхідну безпеку вашому найменшому пасажиру, так як їх використання розраховане на вагу і статуру дорослої людини.

Багатьох батьків цікавить одне питання: «До якого віку необхідно використовувати дитяче крісло?» На це питання точної відповіді немає, але, як правило цей вік становить близько дванадцяти років. Будь-якої регламентованого віку не встановлено. З тієї причини, що при розрахунку автокрісла береться до уваги, головним чином, зріст і вагу пасажира. Перевезення дитини без дитячого крісла дозволена, його вага становить не менше 36.0 кілограм, а зростання понад півтора метра. У всіх інших випадках перевозити дитину водій має право тільки в дитячому кріслі. За порушення цього правила, водієві загрожує штраф до 3000.0 рублів. У порівнянні зі старими правилами, сума штрафу була збільшена, для того, що б зайвий раз нагадати водієві, що безпека дитини дорожче грошей на покупку дитячого крісла.

У водіїв часто виникає питання: як правильно вибрати дитяче крісло? Відповідно до встановленої класифікації прийнято вважати п’ять різних груп: 0 — вік близько півроку, вага до 10 кілограм. Кріпиться боком до напрямку руху. 0 + — вік до одного року, вага до тринадцяти кілограм. Кріпиться особою проти напрямку руху. I — вік від 10 місяців до трьох років, вага від дев’яти до вісімнадцяти кілограм. Кріпиться особою, як у напрямку руху, так і проти нього. II — вік від трьох до семи років, вага від дванадцяти до двадцяти п’яти кілограм. Кріпиться особою по напряму руху. III — вік від шести до дванадцяти років, вага від двадцяти двох до тридцяти шести кілограм. Кріпиться особою по напряму руху.

За своєю вартістю багато моделей можуть істотно відрізнятися один від одного, проте завжди слід пам’ятати, що безпека дитини, якого, Ви перевозите в автомобілі не йде ні в яке порівняння з вартістю дитячого крісла.